Kineziotaping - vyberte si náplasti a
taping v predajni SportanoKineziotaping (kineziologický taping) znamená dynamický taping. Ide o terapeutickú metódu, pri ktorej sa pomocou tejpovacích pások prelepujú vybrané časti tela. Je to obľúbená liečebná metóda vo fyzioterapeutických ordináciách. Tejpovanie sa používa na zmiernenie bolesti, uvoľnenie a urýchlenie procesu regenerácie svalov a kĺbov a na prevenciu vzniku zranení. Kineziotaping je založený na princípoch kineziológie, čo je veda zaoberajúca sa pohybom ľudského tela. V ponuke obchodu Sportano.sk nájdete tejpovacie náplasti a kineziotapingové pásky, vďaka ktorým uľavíte svojim svalom a kĺbom.Tejpovanie kolena, zápästia alebo kolenného kĺbu
- typy tejpovaniaVšetky typy omietok sú určené na zmiernenie a zmiernenie bolesti. Používajú sa špeciálne pásky, ktoré sa štruktúrou a funkciou podobajú vlastnostiam ľudskej kože, sú antialergické, priedušné a z jednej strany pokryté bezfarebným akrylovým lepidlom. Kineziotapingové náplasti sa pri pohybe neplazia a na rozdiel od návštevy fyzioterapeuta poskytujú nepretržité účinky, ktoré sú badateľné počas celej doby aplikácie pások. Pri mnohých zraneniach je to oveľa účinnejšia a menej nákladná metóda ako séria fyzioterapeutických procedúr.
Možno rozlišovať:
lepenie kolena;
prelepovanie členkov;
prelepovanie členkov;
oblepenie ramien;
prelepenie zápästia.
Používa sa aj kineziotaping v tehotenstve, taping na detskú nohu, taping na ischias a na trhu nájdete aj náplasti na tvár.
Zaujíma vás, ako môže tejpovanie pomôcť pri tenisovom lakti? Metóda tejpovania, založená na kineziológii a priebehu svalov v tele, zrýchľuje krvný obeh v tele, čo znižuje bolesť a uľahčuje lymfatickú drenáž v danej oblasti, čo znižuje opuch zranenej časti tela.Kineziotapingové náplasti - ako si vybrať tie
správne?Na trhu nájdete náplasti v rôznych veľkostiach (šírkach) a farbách; výber náplasti závisí od účelu, na ktorý chcete kineziotaping použiť. Čo znamenajú farby pások? Majú len skrášľujúce vlastnosti, farba náplasti nemá vplyv na jej liečivé vlastnosti, každá náplasť funguje rovnako.
Aby bolo používanie kineziotapingu a náplastí čo najefektívnejšie, je najlepšie obrátiť sa na odborníka, ktorý vyberie správnu šírku náplasti a nalepí ju na vašu pokožku optimálnym spôsobom.
Na trhu nájdete pásky so šírkou od 2 do 10 cm. Najobľúbenejšou veľkosťou kineziotapingu je 5 cm, ktorá je dostupná prakticky v každom obchode. Pásky sa zvyčajne predávajú v kotúčoch s dĺžkou 5 metrov.
Otázkou zostáva, aké nevýhody má kineziotaping. Nežiaduce účinky používania tejto metódy sú spôsobené najmä aplikáciou náplastí bez dohľadu odborníka. Príliš dlhé nosenie tejpov môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo poruchy pohybov a ovládania. Významnou kontraindikáciou kineziotapingu je alergia na lepidlo, ale percento ľudí s intoleranciou na akrylové lepidlo je malé. Ďalšími kontraindikáciami pre taping sú akékoľvek pokročilé kožné zmeny, ako sú kožné ochorenia (napr. psoriáza) alebo ťažko sa hojace (alebo ešte nie úplne zahojené) rany, cez ktoré môže aplikácia náplasti spôsobiť ešte väčšie zmeny a poškodenie epidermy.
Zobraziť viac Zobraziť menej