Doručenie zdarma pri objednávkach nad 50 €.

Bezplatné doručenie sa nevzťahuje na objemné zásielky.

Viac o doručení
Možnosť bezplatného vrátenia produktu do 30 dní od prevzatia zásielky. Zistite, ako podať žiadosť o vrátenie tovaru
Väčšinu produktov odosielame do 24 hodín.

Čas vybavenia objednávky sa môže líšiť v závislosti od dostupnosti výrobku a zvoleného spôsobu doručenia.

Zistite si podrobné informácie
Nav switch

Ak chceš zobraziť nápovedy, zadaj hľadaný výraz.

Hádzanárske topánky

Hádzanárske topánky - pohodlné a odolné modely v obchode Sportano

Hádzaná je šport, ktorého popularita neustále rastie. Keď sa rozhodnete hrať tento druh športu, je dôležité najprv zvládnuť techniku a získať správne zručnosti. Aby ste si zabezpečili čo najvyššiu úroveň pohodlia a bezpečnosti na ihrisku, mali by ste sa vybaviť hádzanárskou obuvou. Zaručia primeranú stabilitu voči zemi, ako aj odpruženie a pohodlný pohyb počas tréningu. V ponuke obchodu Sportano.sk nájdete kvalitnú hádzanársku obuv Mizuno a hádzanársku obuv Kempa, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.

Výber správnej hádzanárskej obuvi

Hádzaná je náročný šport, v ktorom sa od každého hráča očakáva obratnosť, šikovnosť a primeraná presnosť pri držaní lopty a prihrávkach. Na tento účel by sa hádzanárska obuv mala vyznačovať primeranou stabilitou, ktorá ovplyvňuje pohodlie pri používaní. Preto je najdôležitejšou vlastnosťou hádzanárskej obuvi odpruženie, ktoré uľahčuje skoky a manévre na ihrisku. Musí pokrývať celú plochu podrážky, pretože inak hrozí riziko zranenia. Pri skákaní na tvrdom povrchu sú bedrové, kolenné a chodidlové kĺby náchylné na zranenie. Na tento účel by mala mať obuv aj špeciálne umiestnenú vložku - gélovú stielku -, ktorá tiež zabezpečuje pohodlné nosenie obuvi.

Pri výbere dámskej a pánskej hádzanárskej obuvi si vyberte modely, ktoré majú priedušné vrstvy (sieťovina) alebo sú vyrobené z pružných materiálov. Obuv na tento šport by mala odvádzať vlhkosť a teplo a chrániť nohy pred nadmerným potením. To má zároveň stabilizačný účinok na chodidlo vo vnútri obuvi. Keď už bola spomenutá stabilita - je to ďalšia dôležitá vlastnosť hádzanárskej obuvi. Vybraný model musí chrániť členok a chodidlo, preto sa odporúčajú výrobky s mierne vyšším zvrškom pre lepšiu stabilizáciu členku.

Ak hľadáte správnu hádzanársku obuv pre deti, venujte pozornosť správnej veľkosti na základe dĺžky stielky. Obuv by mala byť tiež vyrobená z priedušných materiálov, aby bolo vaše dieťa v pohodlí. Zvyčajne ide o juniorskú hádzanársku obuv s odpružením. Zabezpečia, aby sa vaše dieťa vyhlo následkom skokov na tvrdú zem pri hádzaní.

Značky ponúkajúce kvalitnú hádzanársku obuv

V športovom obchode Sportano.sk nájdete kvalitnú hádzanársku obuv Kempa, ktorá je vybavená technológiou TORSION SUPPORT. Zabudovaný torzný prvok zaručuje pohodlný a ergonomický krok. Niektoré modely sú vybavené prvkom HEELKAGE, ktorý spája metatarzálnu a pätovú oblasť. Táto kombinácia zaručuje maximálnu stabilitu. Podrážka MICHELIN poskytuje ideálnu priľnavosť k zemi a samotná obuv sa podľa toho prispôsobuje chodidlu.

Vybavíme vás aj hádzanárskou obuvou Mizuno s modernými technológiami, ako sú Dynamotion Groove a Dynamotion Fit. Prvým riešením sú strategicky umiestnené priehlbiny v podrážke, ktoré zabezpečujú primeranú priľnavosť. Druhým systémom je zasa technológia použitá v zvršku, ktorá zabezpečuje dokonalé prispôsobenie sa nohe bez obmedzovania pohybu. AIRmesh je navyše zárukou priedušnosti a pohodlia. V obuvi tejto značky nájdete aj inovatívny systém MIZUNO INTERCOOL, ktorý je zodpovedný za správne vetranie.

Zobraziť viac Zobraziť menej