Športové kamery na Sportano.sk Dovolenkové výlety do hôr, zimné lyžovanie alebo potápanie v oceáne vytvárajú krásne spomienky na dlhé roky. Aby prežité chvíle zostali nezabudnuteľné, oplatí sa ich zaznamenať. V Sportano nájdete najlepšie športové kamery od uznávaných značiek. Obchod ponúka nielen samotné zariadenia, ale aj širokú škálu príslušenstva, ako sú držiaky, statívy, bedrové pásy, držiaky na prilby a nabíjačky batérií. V rozsiahlom sortimente Sportano.sk nájdete najlepšie príslušenstvo pre najlepšie kamery.Športová kamera: prečo sa oplatí ju mať? Dnes už nepostrádateľný smartfón je zariadenie, s ktorým máte filmovanie na dosah ruky. Nie vždy je však vhodné - alebo dokonca možné - s ním nahrávať. Vtedy prichádza na pomoc športová kamera: zariadenie, ktoré príde vhod milovníkom rôznych fyzických aktivít.
Kde sa hodí športová kamera? Napríklad na lyžiarskych svahoch. Možnosť zaznamenať svoj zjazd pomocou kamery namontovanej na prilbe je dokonalou pamiatkou na zimnú dovolenku. Videá natočené z tejto perspektívy vám umožnia prežiť tieto okamihy - takmer ako naživo.
Nadšenci potápania ocenia aj aplikácie, ktoré poskytuje športová kamera. Vodotesná konštrukcia tohto typu zariadenia chráni citlivú elektroniku a umožňuje zaznamenávať podmorský svet. Toto zariadenie môže zaujímať napríklad tých, ktorí plánujú cestu do tropickej krajiny a absolvujú kurz potápania.
Vodné športy však nie sú len o potápaní. Funkcie športovej kamery využijú aj surferi. Správne pripevnenie zariadenia na hlavu alebo hrudník zabezpečí voľnosť pohybu a samotná kamera zaznamená najlepšie momenty strávené na morských vlnách.
Športová kamera na hlavu alebo prilbu je dobrou voľbou aj pre milovníkov iných typov dosiek. S takýmto vybavením môžu skateboardisti zachytiť svoje triky. Ďalším príkladom využitia športovej kamery v meste je jazda na kolieskových korčuliach alebo inline korčuliach.
Športovú kameru môžu využiť aj cyklisti, či už v meste alebo mimo neho. A keď už sme pri objavovaní prírody, nemožno nespomenúť horskú turistiku a prežitie. Nadšenci horolezectva ocenia aj možnosť nahrávania bez použitia rúk.Ktorý športový fotoaparát si vybrať? Funkcie a špecifikácie Zariadenie používané v teréne, často ďaleko od prístupu k elektrickej zásuvke, by nemalo byť problematické nabíjať. Batéria pre športový fotoaparát by preto mala mať čo najväčšiu kapacitu. Ak sa chystáte ďaleko do hôr alebo do lesa, je dobré vybaviť sa aj náhradnými batériami.
Šírka uhla záznamu je jednou z tých vlastností, ktoré ovplyvňujú konečný tvar záznamu. Najlepšia športová kamera je taká, ktorá umožňuje natáčať videá s uhlom až 170 stupňov. Tí, ktorým to nestačí, môžu byť v pokušení kúpiť si kameru, ktorá nahráva v rozsahu 360 stupňov.
Rozlíšenie je tiež jedným z parametrov, ktoré určujú spokojnosť s nákupom. Najlepšia bude športová kamera s rozlíšením 4K a minimálne 60 snímkami za sekundu (FPS). To zabezpečí, že záznamy prehrávané neskôr napríklad na modernom televízore zaujmú bohatosťou detailov a plynulosťou obrazu.
Pri výbere kamery sa oplatí skontrolovať, aké komunikačné moduly má daná športová kamera. Vďaka technológii Bluetooth je možné pripojiť sa napríklad k smartfónu, čo umožňuje okamžitú úpravu videa. Užitočnou funkciou je aj Wi-Fi, ktorá umožňuje odosielať video priamo z kamery do cloudu alebo do počítača.Najlepšie športové kamery pre aktívnych
ľudí Vyššie uvedené prvky špecifikácie, ktoré by sa mali preskúmať ako prvé, sú dôležité bez ohľadu na budúce použitie fotoaparátu. Ostatné by sa mali vyberať podľa vykonávanej fyzickej činnosti.Športové kamery pre lyžiarov, surferov a extrémne športy Športový fotoaparát so stabilizáciou obrazu bude dobrou voľbou pre tých, ktorí sa venujú tomuto druhu športu. Aj zábery s najlepším rozlíšením totiž nebudú užitočné, ak bude obraz rozmazaný v dôsledku chvenia. Športový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu vytvorí najlepšie filmy; v menšej miere pomáha aj elektronická stabilizácia.Športové kamery pre potápačov Veľmi dôležitým prvkom v špecifikácii športového fotoaparátu je odolnosť voči pádu a vode. Pri používaní v rôznych podmienkach by zariadenie malo mať certifikát potvrdzujúci jeho odolnosť. Pri výbere športového fotoaparátu sa zamerajte na označenia ako IP67, IP68, IPX7 a ďalšie, ktoré zaručujú, že sa zariadenie nerozbije, ak sa namočí alebo sa vám pošmykne v rukách.Športové kamery pre bežcov a cyklistov Rýchla jazda na bicykli v divočine alebo beh si vyžadujú objektív, ktorý zaznamenáva s najvyššou možnou frekvenciou FPS (snímok za sekundu). Čím viac fotoaparát zaznamenáva, tým je video plynulejšie, a teda jednoducho príjemnejšie na pohľad. Športové kamery zvyčajne zaznamenávajú pri 30 alebo 60 FPS. Existujú aj modely, ktoré zaznamenávajú video pri 120 FPS.Príslušenstvo a doplnky pre športové kamery V mnohých scenároch používania sa ďalšie príslušenstvo ukazuje ako užitočné a často aj potrebné. Príslušenstvo pre športový fotoaparát odstraňuje potrebu držať fotoaparát v rukách, čím zvyšuje bezpečnosť používateľa.Držiak na športovú kameru Pripevnenie zariadenia na riadidlá je pomôcka, ktorá je užitočná najmä pre cyklistov a jazdcov na štvorkolkách. Medzi športovými kamerami sú aj také, ktoré dokážu nahrávať video v slučke. Takéto modely možno použiť aj ako videorekordér do auta.Športový postroj na kameru Všestranné príslušenstvo, ktoré môže použiť každý. Je užitočný najmä pre tých, ktorí športujú bez prilby. Okrem iných by preto mohli zvážiť kúpu postroja aj surferi.Statív pre športovú kameru Statívy a gimbaly sú užitočné všade tam, kde si môžete dovoliť prestávku. Statív je dobrou voľbou napríklad pre skateboardistov, aby mohli bezproblémovo nahrávať svoje triky. Na druhej strane gimbal je ideálny, ak chcete z výletu urobiť reportáž alebo videoblog.
Zobraziť viac Zobraziť menej