Doručenie zdarma pri objednávkach nad 50 €.

Bezplatné doručenie sa nevzťahuje na objemné zásielky.

Viac o doručení
Možnosť bezplatného vrátenia produktu do 30 dní od prevzatia zásielky. Zistite, ako podať žiadosť o vrátenie tovaru
Väčšinu produktov odosielame do 24 hodín.

Čas vybavenia objednávky sa môže líšiť v závislosti od dostupnosti výrobku a zvoleného spôsobu doručenia.

Zistite si podrobné informácie
Nav switch

Ak chceš zobraziť nápovedy, zadaj hľadaný výraz.

Neoprénové oblečenie a obuv

Neoprénové oblečenie a obuv - vyberte si správne modely v online obchode Sportano

Neoprénové oblečenie a obuv sú vďaka svojim vynikajúcim tepelnoizolačným vlastnostiam základným odevom pri pobyte vo vode a pri vodných športoch. Neoprén je materiál, ktorý poskytuje pohodlie najmä počas vodných aktivít. Je tiež odolný a pružný, ako aj nepremokavý, preto sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre profesionálne oblečenie z tohto materiálu. V Sportano nájdete kvalitné neoprénové oblečenie a obuv od značiek ako Billabong, Cressi, ION, JOBE, MANERA, NeilPryde, TUSA, Rip Curl alebo Quiksilver.

Neoprénové čiapky, opasky, rukavice alebo šortky - typy neoprénového oblečenia

V závislosti od vašich potrieb a typu činnosti, ktorej sa venujete, si vyberte oblečenie, ktoré je funkčné a spĺňa svoj účel, t. j. poskytuje plný tepelný komfort a pohodlie pri nosení. Jednotlivé odevy nesmú spôsobovať odreniny a musia byť prispôsobené prevládajúcim poveternostným podmienkam. Neoprénové odevy zahŕňajú:

 • neoprénové bundy a mikiny;
 • neoprénové šortky, legíny a nohavice;
 • neoprénové tričká;
 • neoprénové masky;
 • čiapky, kukly a neoprénové čiapky;
 • neoprénové ponožky;
 • neoprénové rukavice;
 • neoprénové obleky;
 • neoprénové pásky;
 • neoprénové vesty;
 • neoprénové topánky.

Výber neoprénového oblečenia a obuvi by mal závisieť od typu aktivity alebo prevládajúcich podmienok. Vhodné vrchné oblečenie a plavecký odev, t. j. tričko, mikina, čiapka alebo obuv, sú nevyhnutné.

Hrúbka neoprénu - dôležitý parameter pri kúpe neoprénového oblečenia a obuvi

Pri výbere neoprénového oblečenia a obuvi venujte pozornosť hrúbke materiálu, aby ste mohli oblečenie prispôsobiť teplote vody alebo druhu aktivity. Čím je hrubší, tým lepšie chráni pred chladom a je vhodný do náročnejších podmienok. Parameter hrúbky sa udáva v milimetroch, kde sa zvyčajne uvádza hodnota napríklad 3/2, t. j. výrobok má na trupe 3 milimetrovú vrstvu a na rukávoch 2 milimetrovú vrstvu. Niekedy sa pri odeve uvádza hrúbka až 2 až 7 alebo 8 milimetrov, čo znamená, že materiál je zvyčajne dostatočne rozložený po celej ploche. Ak chcete účinnú ochranu pred chladom a vodou, postačí vám látka s hrúbkou 4 až 7 mm. Na druhej strane tenší odev, napríklad 2 alebo 3 mm, poskytne ochranu a zároveň voľnosť pohybu.

Kedy by ste sa mali vybaviť neoprénovým oblečením a obuvou?

Neoprénové oblečenie a obuv sú nevyhnutnosťou, ak sa venujete vodným športom, ako je kitesurfing, windsurfing, SUP, kajak, šnorchlovanie alebo wakeboarding. Ochráni vás pred chladom, vniknutím vody alebo zvýši vztlak. Okrem toho neoprénové oblečenie a obuv môžu používať ľudia, ktorí sa pohybujú nad vodou alebo ktorí praktizujú šnorchlovanie, t. j. plávanie pod vodnou hladinou. Neoprén umožňuje telu udržiavať správnu teplotu, čím zabraňuje podchladeniu. Vďaka svojej pružnosti sa prispôsobí telu a neobmedzuje pohyb. Pri plávaní je určite nevyhnutnou súčasťou oblečenia.

Ako si vybrať neoprénové oblečenie?

Pri výbere neoprénového oblečenia venujte pozornosť prispôsobeniu veľkosti vášmu telu. Príliš voľný odev nebude dobre sedieť, čím nesplní svoje nároky na tepelnú ochranu a nepremokavosť. Naopak, príliš tesný odev bude pri plávaní spôsobovať tlak, odreniny a celkové nepohodlie. Ak chcete, aby vás oblečenie alebo obuv dostatočne chránili pred chladom a vodou - vyberte si modely vyrobené z hrubšej peny. Aj v tomto prípade vyberajte výrobky z hľadiska hrúbky použitého materiálu. Neoprénové odevy sa vyrábajú pre mužov aj ženy a zvyčajne sa líšia strihom a veľkosťou. Veľký výber strihov a farebných variácií vám umožní prispôsobiť odev vašim potrebám.

Ako si vybrať neoprénovú obuv?

Každý, kto sa venuje vodným športom alebo je často vo vode, by sa mal určite vybaviť neoprénovou obuvou. Poskytujú nepremokavosť a primeranú tepelnú izoláciu, najmä pri plávaní v chladnejších vodách. Špeciálna konštrukcia so zosilnenými švami a prvkami chráni nohy pred vodou, vlhkosťou a umožňuje aj dostatočné prúdenie vzduchu. Okrem toho obuv nespôsobuje odreniny ani poškodenie pokožky. Pri výbere obuvi treba venovať pozornosť veľkosti, ktorá by mala byť prispôsobená chodidlu. Nesmie byť príliš malá, pretože by tlačila, ani príliš veľká, pretože by sa mohla počas plávania zošmyknúť z nohy. Zvyčajne sa volí 5 mm neoprénová obuv, ktorá je o niečo hrubšia, a preto pevne chráni pred vodou a odreninami.

Zobraziť viac Zobraziť menej