Doručenie zdarma pri objednávkach nad 50 €.

Bezplatné doručenie sa nevzťahuje na objemné zásielky.

Viac o doručení
Možnosť bezplatného vrátenia produktu do 30 dní od prevzatia zásielky. Zistite, ako podať žiadosť o vrátenie tovaru
Väčšinu produktov odosielame do 24 hodín.

Čas vybavenia objednávky sa môže líšiť v závislosti od dostupnosti výrobku a zvoleného spôsobu doručenia.

Zistite si podrobné informácie
Nav switch

Ak chceš zobraziť nápovedy, zadaj hľadaný výraz.

Wing foil

Wingsurfing: objavte nový vodný šport s kvalitným vybavením od Sportano

Wing foil, známy aj ako wingsurfing, je jedným z nových trendov medzi vodnými športmi, ktorý si získava čoraz väčšiu popularitu. Spája v sebe niekoľko prvkov iných disciplín, ako je kitesurfing, windsurfing a surfing. V Sportano nájdete širokú ponuku fólií na krídla od profesionálnych značiek. Máme vybavenie na túto vodnú aktivitu pre začiatočníkov aj pokročilejších jazdcov.

Profesionálne súpravy a vybavenie pre wingsurfing 

Wing foil je úplne nový a trochu odlišný druh vodného športu, pri ktorom sa na zrýchlenie na doske využíva len vietor. Pomocou krídel, ktoré pripomínajú draka na kitesurfing, sa udáva smer plávania a sú akousi vrtuľou. Je to vynikajúca aktivita pre ľudí, ktorí práve robia prvé kroky vo vodných športoch alebo hľadajú rozmanitosť v plávaní na rôznych vodných plochách. V sortimente Sportano.sk nájdete krídla na wingsurfing, dosky na wingsurfing, krídla (fólie) alebo stožiare.

Krídla pre krídelnú fóliu

Jednou z najdôležitejších súčastí vybavenia krídelnej fólie môžu byť krídla, ktoré v kombinácii s krídlom alebo fóliou poskytnú najlepšie podmienky na plavbu aj v menej veterných podmienkach. Krídlo na wingsurfing sa často podobá drakovi na kitesurfing alebo windsurfingovej plachte. Vďaka správnym materiálom a nafukovacím okrajom sú wingsurfingové fóliové krídla mimoriadne ľahké a môžu poskytnúť veľké uspokojenie z plavby.

Pri výbere wingsurfingových krídel venujte pozornosť parametru AR (aspect ratio), t. j. pomeru dĺžky a plochy krídla, ktorý určuje predovšetkým tvar a vplyv na fungovanie celého zariadenia počas plávania. Krídla s nízkym pomerom AR sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí práve začínajú s týmto športom, pretože sú jednoduchšie a ľahšie. Na druhej strane, krídla s vyšším hodnotením AR sú určené pre pokročilejších ľudí, ktorí chcú získať väčšiu rýchlosť a rýchlejšie sa dostať do plávania nad vodnou hladinou.

Ak hľadáte správnu wingfoilovú fóliu, v Sportane nájdete vybavenie značky DUOTONE, ktoré vám zaistí bezpečnosť za každých podmienok.

Wingsurfingové dosky

Ak chcete praktizovať wing foil, musíte sa vybaviť vhodnou doskou, ktorá je zvyčajne pevná alebo pumpovaná a pripomína dosku SUP (Stand Up Paddle). Okrem toho je k nemu pripojený hydrofoil (alebo inak nazývaný fólia), čo je krídlo, ktoré pohybom vytvára vztlakovú silu a umožňuje, aby sa doska vznášala nad hladinou vody.

Pri výbere wingsurfingového vybavenia venujte pozornosť vztlaku dosky, ako aj jej výberu z hľadiska telesnej hmotnosti. Zvyčajne sa používajú dosky, ktorých objem je o 40 až 60 litrov väčší ako hmotnosť používateľa. Všetko však závisí od vášho prvého kontaktu s vodou, aby ste zistili, ktorá doska a jej posun budú najlepšie fungovať. Je možné, že časom vám bude stačiť vybrať si vybavenie o 15-20 litrov väčšie, ako je vaša telesná hmotnosť. To závisí od individuálnych preferencií používateľa, aby sa zabezpečili čo najlepšie podmienky a pohodlie pri plávaní.

V Sportane máme wing foilové dosky Fanatic, ktoré vám zabezpečia pohodlie na doske.

Šípky z krídelnej fólie

Krídlové krídlo je inak známe ako zadné krídlo alebo stabilizátor a je zodpovedné za stabilné a bezpečné plávanie. Bez tohto prvku sa určite ťažko pláva, pretože je to krídlo, ktoré vám umožňuje udržiavať smer a smer plávania bez straty priľnavosti a stability. Krídielka tiež umožňujú lepšie ovládať hladinu vynorenia, čo znamená, že je ľahšie plávať nad hladinou. Menšie krídlo s krídlovou fóliou uľahčuje riadenie a udržiavanie kontroly. Na druhej strane, väčší čln má väčší odpor predného krídla, takže používateľ musí pri manévrovaní nad vodou viac zapojiť svaly.

Stožiare pre wingsurfing

Pri výbere stožiara je najdôležitejšia aj jeho veľkosť. Dlhší stožiar s dĺžkou približne 70-90 cm bude určite vhodnejší pre tých, ktorí uprednostňujú stabilnejšie a bezpečnejšie plávanie, chcú dosahovať vyššie rýchlosti a cítiť sa pohodlnejšie pri plavbe nad vodnou hladinou. Na druhej strane, kratší stožiar je vhodnou voľbou pre začiatočníkov a tých, ktorí uprednostňujú plávanie v plytkých vodách.

Ostatné príslušenstvo z krídelnej fólie

Pri wingsurfingu je tiež dobré vybaviť sa ďalším príslušenstvom, napríklad slnečnými okuliarmi Ocean Sunglasses, ktoré účinne chránia vaše oči pred škodlivými slnečnými lúčmi a chránia váš zrak pred kvapkami vody a silným vetrom. Okrem toho sa oplatí vybrať si model, ktorý má okolo rámov gumu tlmiacu nárazy, gumové rukoväte, prvky proti nárazu alebo bezpečnostný pásik. Okrem toho v Sportane nájdete vetromery značky SKYWATCH alebo krídlové fólie DUOTONE na stožiar.

Či už s wing foilom len začínate, alebo sa chcete posunúť na vyššiu úroveň, v Sportane máme širokú ponuku vybavenia a príslušenstva pre tento šport.

Zobraziť viac Zobraziť menej